Articles Comments

Blog o biżuterii artystycznej i nie tylko. » Encyklopedia kamieni » Opal – kamień ozdobny

Opal – kamień ozdobny

Opal jest dany jako symbol nadziei, szczęścia i prawdy.

Kolor: Opal jest zasadniczo bezbarwny, ale taki materiał rzadko jest znaleziony. Posiane zanieczyszczenia ogólnie udzielają do opalu różnego nudnego ciała pomaluje ten zasięg od żółtych kolorów i czerwienie wywiodły się z żelaza tlenki do czarnego od tlenków manganu i organicznego węgla. Biżuteria z opalu.
Mleczność wielu białych i szarych opali jest możliwa do przypisania do obfitości z mały wydzielić gaz – napełniłeś jamy w nich. Cenny opal zastanawia się rozjaśnić się z grą wspaniałych kolorów przez widoczne spektrum, czerwone będące najwięcej ceniony.

Opis: Krzemionka Amorthous, SiO2 + nH2O, utrwalona galaretka więc to nie ma żadnej kryształowej struktury i zawiera, aż 13% wody. Cenne opale są przeświecające do przezroczystego i są odróżnione przez połączenie z mlecznym do opalescencji pearly i atrakcyjnej gry wielu kolorów. Te błysk kolorów i zmiana jako kamień jest oglądnięty z różnych kierunków są spowodowane przez ingerencję światła wzdłuż pęknięć minuty i innych wewnętrznych niejednorodności.
Opal obszernie jest użyty jako kamień szlachetny. Różne formy wspólnego opalu szeroko są kopnięte dla użycia jako abrasives, środki izolacji, wypełniacze i ceramiczne składniki.

Początek imienia: Opal imienia jest wywieść się z łacińskiego opalus słowa, znaczenie widzące klejnot. Według innej teorii opal słowa pochodzi z upala, sanskryckie słowo po prostu znaczące kamień.

Birthstone: Opal wraz z turmalinem są birthstones waga (Bilansu): Sept. 23 – Oct. 23.

Rocznica ślubu: Jest opal rocznicowy kamień szlachetny dla 14th i 18th lata małżeństwa.

Rozmaitości: Czarny opal, z bardzo ciemny szary albo błękit do czarnego koloru ciała, jest szczególnie rzadki i wysoce ceni wysoko. kolczyki
Biały opal ma lekkie kolory ciała.
Opal ognia jest scharakteryzowany przez żółtego, pomarańczowego, albo czerwony kolor ciała. Biały i opale Ognia są dużo więcej bardziej wspólnym.

Troska i traktowanie: Opale rozwijają wpadanie w manię, jeżeli oni są exposured do słońca i pozwalają do wysuszać. W dodatku do trzaskania, strata wody powoduje stratę iridescence, dlatego oni potrzebują zostać posmarowani regulary, by trzymać wodę wewnętrzną. Opal też musi zostać ochroniony od detergentów to suchy klejnot. I zawsze zapamiętaj, opale mogą być dość kruche, ponieważ oni zawierają wodę.

Od kamiennej historii: Najbardziej uderzająca jakość opalu jest jego zdolnością do refract i odbija określone długości fali światła. Oddziaływanie wzajemne różnych długości fali światła daje opalowi jego unikalne wizualne odwołanie się i robi to jeden z najbardziej poszukiwanych kamieni szlachetnych w świecie o każdym czasie.
Cenny opal był kamieniem szlachetnym od rzymskich czasów. Opal został zawarty między szlachetnymi klejnotami i został zaszeregowany drugi tylko do szmaragdu przez Rzymian. Piękny opal zadzwonił orphanus został ustawiony w koronie Świętego rzymskiego Imperatora. To zostało opisane „jak gdyby czysty biały śnieg błysnął i zaiskrzył się z kolorem jasnego rumianego wina i został pokonany przez tę jasność.” Opale też są ustawione w klejnotach korony Francji.
Najwięcej opalu jest więcej niż 60 milionem letnimi i ogólnie oznacza datę wróć do okresu Kredy kiedy dinozaury wywędrowały ziemię. Większość cennego opalu handlowała w starożytnych czasach został otrzymany od zdarzeń w czym jest teraz Słowacją.

Przewodnik zakupów: Opale ognia zwykle są fasetą uciął, ale najwięcej inne cenne opale są skończone cabochon en, ponieważ ich optyczne własności dobrze są pokazane dalej gładko zaokrąglony powierzchnie. Ponieważ opal może trzasnąć albo zgubić jego kolor, jeżeli to schnie, wiele skończonych kamieni jest ochronione drogą wodna albo filmy oleju, aż oni są sprzedani. Rozjaśnij się – kolorowe kamienie często są zafarbowane, by być podobne rzadsze, głębiej pomalowany rozmaitości.
Są kilka opali imitacji i nawet jakieś syntetyczne opale na rynku. Jako zawsze poradź się proffesional przed zakupami klejnotów. Przeegzaminuj opal bardzo ostrożnie zanim kupisz to, by uniknąć zakupu oszalałego kamienia.
Opale zaliczają od bardzo niedrogich kamieni, które są prawie czystymi białymi opalami mleka, do bardzo drogich czarnych opali. Koszt Czarnego Opalu może dotrzeć do US $ 20.000 na 2 gr.

Uzdrawiając zdolność: Opal został opisany w czasach medival jako kuracji dla chorób oka.
Opal ognia: Czerwona cząsteczka & krew nieporządki; depresja; apatia; letarg;
Czarny Opal: Reprodukcyjne organy; śledziona & trzustka; filtry czerwone cząsteczki & pomoce białe cząsteczki; dynia kości; depresja, specjalnie seksualnego początku;
Biały Opal: Bilansy odeszły i właściwe półkule mózgu dla nieporządków neuro; pobudza białe cząsteczki;

Mistyczna władza: Czarny opal jest dotyczony jako niezmiernie szczęśliwy kamień. W starożytnym opalu czasów został przyjęty jako symbol wierności i zaufania. To uważało uzdrawianie własności, specjalnie powiększyć umysłowe pojemności takie jak twórcza wyobraźnia. Czarne opale noszone blisko serca na naszyjnikach sądziły o złocie podobno ochrania z urokiem i ochraniają podróżnych na podróżach do daleko ziemie. Opale zostały zmielone w górze i zostały użyte magicznymi napojami, by uzdrowić ciało, odparowywać złe sny i użyty narzędzia powiększenia energii.

Depozyty: Najwięcej opalu jest znaleziony, gdzie geotermiczne gorące wiosny wyschły podczas sezonowych okresów deszczu i rozciągnęły suche okresy. Więcej niż jakościowe opale klejnotu 90% z świata pochodzi z Południowej Australii, chociaż to można było znaleźć w innych częściach świata takie jak Brazylia, Meksyk, Czechosłowacja i USA (Nevady i Idaho).
Wszystkie wspaniałe czarne kamienie zostały otrzymane z Jak błyskawicy pola Grzbietu, Nowej Południowej Walii, Australia. Depozyty Białego opalu w Japonii, opalu Ognia w Meksyku i Hondurasie.

Share
-->

Dodane przez

Kategoria: Encyklopedia kamieni

Comments are closed.